VVTh-webinar met Jens Van Rompaey over "het nog steeds hete hangijzer synodaliteit in de katholieke kerk"

Over dit evenement

Categorie
Educatief
Organisator
Bestuur 2024-2025
Datum en tijd
7 okt. 2025 20:30 - 21:15
Locatie
Online

VVTh-webinar met Jens Van Rompaey over "het nog steeds hete hangijzer synodaliteit in de katholieke kerk"

Geen zin in een heel webinar, maar je wilt wel in drie kwartier weer even bijgepraat worden over de staat van de theologie? Volg dan de onlinebijeenkomsten van de VVTh, iedere eerste dinsdag van de maand.

Komende oktober zal Jens Van Rompaey ons bijpraten over "het nog steeds hete hangijzer synodaliteit in de katholieke kerk."

Jens Van Rompaey (KU Leuven, België) rondt zijn doctoraat in systematische theologie af in september 2025 en specialiseerde zich in het belang van synodaliteit in de katholieke kerk vandaag. In deze lezing kijkt hij (nogmaals) naar waarom synodaliteit nu een ‘hot topic’ is geworden en het waarschijnlijk nog wel een tijdje zal blijven. Zijn de hoge verwachtingen ingelost? Waren de hoge verwachtingen terecht? Wat staat er uiteindelijk allemaal (theologisch) op het spel? De vragen zijn legio, de antwoorden liggen vaak minder voor de hand. Jens zal proberen door het bos toch enkele bomen te laten zien.

Deze sessie zal plaatsvinden op 7 oktober 2025 van 20.30-21:15, en is gratis toegankelijk voor iedereen. Meld je aan via de aanmeldknop linksboven op de webpagina en je krijgt op de dag van de sessie de link naar de Zoom-meeting toegestuurd.

NB: aangezien Michiel Bouman met verlof is kunt u bij vragen het beste een e-mail sturen naar Pieter Nijsse (penningmeester@vvth.org)

 

Deelnemers

Je moet ingelogd zijn om alle deelnemers te zien